BREAKING NEWS

сряда, 13 март 2019 г.

Сребърен медал за Владимир Илиев по Биатлон - гордост за България!!!

Владимир Илиев
 пренаписа историята на българския биатлон със сребърен медал от индивидуалната дисциплина (20 км) на Световното първенство в Йостерсунд.
Постижението няма аналог за нашия биатлон. Никога не сме имали мъж медалист на шампионат на планетата, а българинът направи състезанието на живота си. Това е най-великото ни постижение.

Освен че допусна само една грешка в четирите стрелби, Илиев бяга дори по-бързо по първите три обиколки от шампиона Арнд Пайфер (Германия).
Българинът сгреши само веднъж на втората си стрелба на легнал и завърши на 1:08.7 минута от победителя Пайфер, който върна титлата на Германия 10 години след последната за страната в тази дисциплина. Тогава Свен Фишер я завоюва.
Пайфер завърши без нито една грешка в стрелбата и измина дистанцията от 20 км за 52:42.4 минути. Бронзът е за Тарей Бьо, който остана трети само на четири стотни зад българина!
Норвежецът на 20 февруари стана европейски вицешампион след победителя Красимир Анев, а сега загуби и от Владо Илиев в битката за среброто. Ще сънува кошмари с българско участие! Владимир си направи мечтания подарък за 32-ия си рожден ден, който е на 17 март. Съдбата най-после му намигна след редица ключови пропуски в заключителните моменти на състезания, в които бе близо до голям успех.
"Все още не мога да осъзная какво се случва, но със сигурност съм много добре. След пропуска останах уверен, че класирането ми ще е добро. За последната обиколка ми остана много малко енергия. Бе много тежко. В края бе трудно за всички заради състоянието на пистата", бяха първите думи на Илиев пред колегите от Евроспорт.